Afyon Çay Arası Kaç KM

Afyon Çay arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Çay şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Çay arası kaç km? Afyon Çay arası kaç saat? Afyon Çay yol tarifi? Afyon Çay arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Çay İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ilinin yüzölçümü yaklaşık 14,772 km2’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38° 45′ 24.7896” Kuzey ve 30° 32′ 19.3344” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çay ilçesi;

Ege bölgesinde yer alan Çay ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 803 km2dir. Çay ilçesinin coğrafi konumu ise 38° 35′ 32.1288” Kuzey ve 31° 1′ 33.7548” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Afyon Çay Arası Kaç KM

Afyon Çay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 49 km’dir.

Afyon Çay Arası Kaç KM

Afyon Çay Arası Kaç Saat

Afyon Çay arası kaç saat; Afyon Çay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 49 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 50 dakika sürmektedir. Afyon Çay arası mesafe otobüs ile yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

50 dakika

Otobüs ile;

1 saat 30 dakika

Afyon Çay Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Çay arası mesafe karayolu ile yaklaşık 49 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 3 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 4 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Çay Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Çay arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.