İçeriğe geç

Afyon Çankırı Arası Kaç KM

Afyon Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Çankırı arası kaç km? Afyon Çankırı arası kaç saat? Afyon Çankırı yol tarifi? Afyon Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Afyon Çankırı Arası Kaç KM

Afyon Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 402 km’dir. Afyon Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 335 km’dir.

Afyon Çankırı Arası Kaç KM

Afyon Çankırı Arası Kaç Saat

Afyon Çankırı arası kaç saat; Afyon Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 402 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 335 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 56 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

56 dakika

Afyon Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 402 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.