İçeriğe geç

Bursa Afyon Arası Kaç KM

Bursa Afyon arası kaç km; yazımızda öncelikle Bursa ve Afyon şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Bursa Afyon arası kaç km? Bursa Afyon arası kaç saat? Bursa Afyon yol tarifi? Bursa Afyon arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Bursa ile Afyon İli Hakkında Genel Bilgiler

Bursa ili;

Marmara bölgesinde yer alan Bursa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Bursa ili yüzölçümü yaklaşık 10,882 km2’dir. Bursa ilinin coğrafi konumu ise 40°09′00″K 29°01′15″D GPS koordinatlarıdır.

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km² ’dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bursa Afyon Arası Kaç KM

Bursa Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 276 km’dir. Bursa Afyon arası mesafe havayolu ile yaklaşık 204 km’dir.

Bursa Afyon Arası Kaç KM

Bursa Afyon Arası Kaç Saat

Bursa Afyon arası kaç saat; Bursa Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 276 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Bursa Afyon arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Bursa Afyon arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 204 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 46 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

46 dakika

Bursa Afyon Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Bursa Afyon arası mesafe karayolu ile yaklaşık 276 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 23 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Bursa Afyon Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Bursa Afyon arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Bursa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bursa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.