İçeriğe geç

Afyon Bitlis Arası Kaç KM

Afyon Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Bitlis arası kaç km? Afyon Bitlis arası kaç saat? Afyon Bitlis yol tarifi? Afyon Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Afyon Bitlis Arası Kaç KM

Afyon Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1285 km’dir. Afyon Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1008 km’dir.

Afyon Bitlis Arası Kaç KM

Afyon Bitlis Arası Kaç Saat

Afyon Bitlis arası kaç saat; Afyon Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1285 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1008 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat 30 dakika

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 50 dakika

Afyon Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1285 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 71 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 103 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.