İçeriğe geç

Afyon Bingöl Arası Kaç KM

Afyon Bingöl arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Bingöl şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Bingöl arası kaç km? Afyon Bingöl arası kaç saat? Afyon Bingöl yol tarifi? Afyon Bingöl arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Bingöl İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bingöl ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bingöl ili yüzölçümü yaklaşık 8,253 km2’dir. Bingöl ilinin coğrafi konumu ise 39°02′28″K 40°40′33″D GPS koordinatlarıdır.

Afyon Bingöl Arası Kaç KM

Afyon Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1084 km’dir. Afyon Bingöl arası mesafe havayolu ile yaklaşık 864 km’dir.

Afyon Bingöl Arası Kaç KM

Afyon Bingöl Arası Kaç Saat

Afyon Bingöl arası kaç saat; Afyon Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1084 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Afyon Bingöl arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Bingöl arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 864 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 39 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 39 dakika

Afyon Bingöl Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Bingöl arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1084 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 60 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 87 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Bingöl Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Bingöl arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bingöl’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bingöl’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.