İçeriğe geç

Afyon Bayburt Arası Kaç KM

Afyon Bayburt arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Bayburt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Bayburt arası kaç km? Afyon Bayburt arası kaç saat? Afyon Bayburt yol tarifi? Afyon Bayburt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Bayburt İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Bayburt ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Bayburt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Bayburt ili yüzölçümü yaklaşık 3,741km2’dir. Bayburt ilinin coğrafi konumu ise 40°14′12″K 40°13′25″D GPS koordinatlarıdır.

Afyon Bayburt Arası Kaç KM

Afyon Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1047 km’dir. Afyon Bayburt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 849 km’dir.

Afyon Bayburt Arası Kaç KM

Afyon Bayburt Arası Kaç Saat

Afyon Bayburt arası kaç saat; Afyon Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1047 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat sürmektedir. Afyon Bayburt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Bayburt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 849 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 40 dakika

Afyon Bayburt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Bayburt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1047 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 58 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 84 litre (100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Bayburt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Bayburt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bayburt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bayburt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.