İçeriğe geç

Afyon Batman Arası Kaç KM

Afyon Batman arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Batman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Batman arası kaç km? Afyon Batman arası kaç saat? Afyon Batman yol tarifi? Afyon Batman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Batman İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Batman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Batman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Batman ili yüzölçümü yaklaşık 4,654 km2’dir. Batman ilinin coğrafi konumu ise 38°04′55″K 41°24′26″D  GPS koordinatlarıdır.

Afyon Batman Arası Kaç KM

Afyon Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1176 km’dir. Afyon Batman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 930 km’dir.

Afyon Batman Arası Kaç KM

Afyon Batman Arası Kaç Saat

Afyon Batman arası kaç saat; Afyon Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1176 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 13 saat sürmektedir. Afyon Batman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Batman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 930 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 44 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

13 saat

Otobüs ile;

15 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 44 dakika

Afyon Batman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Batman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1176 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 65 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 95 litre (100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Batman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Batman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Batman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Batman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.