İçeriğe geç

Afyon Artvin Arası Kaç KM

Afyon Artvin arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Artvin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Artvin arası kaç km? Afyon Artvin arası kaç saat? Afyon Artvin yol tarifi? Afyon Artvin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Artvin İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Artvin ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Artvin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Artvin ili yüzölçümü yaklaşık 7,436 km2’dir. Artvin ilinin coğrafi konumu ise 41°08′K 041°51′D GPS koordinatlarıdır.

Afyon Artvin Arası Kaç KM

Afyon Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1238 km’dir. Afyon Artvin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 999 km’dir.

Afyon Artvin Arası Kaç KM

Afyon Artvin Arası Kaç Saat

Afyon Artvin arası kaç saat; Afyon Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1238 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 14 saat sürmektedir. Afyon Artvin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 16 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Artvin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 999 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 49 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

14 saat

Otobüs ile;

16 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 49 dakika

Afyon Artvin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Artvin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1238 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 69 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 100 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Artvin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Artvin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Artvin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Artvin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.