İçeriğe geç

Afyon Ardahan Arası Kaç KM

Afyon Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Ardahan arası kaç km? Afyon Ardahan arası kaç saat? Afyon Ardahan yol tarifi? Afyon Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Afyon Ardahan Arası Kaç KM

Afyon Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1364 km’dir. Afyon Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1070 km’dir.

Afyon Ardahan Arası Kaç KM

Afyon Ardahan Arası Kaç Saat

Afyon Ardahan arası kaç saat; Afyon Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1364 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Afyon Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1070 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 55 dakika

Afyon Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1364 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 76 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 110 litre (100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.