İçeriğe geç

Afyon Amasya Arası Kaç KM

Afyon Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Amasya arası kaç km? Afyon Amasya arası kaç saat? Afyon Amasya yol tarifi? Afyon Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Afyon Amasya Arası Kaç KM

Afyon Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 600 km’dir. Afyon Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 501 km’dir.

Afyon Amasya Arası Kaç KM

Afyon Amasya Arası Kaç Saat

Afyon Amasya arası kaç saat; Afyon Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 600 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Afyon Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Afyon Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 501 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Afyon Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 600 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.