İçeriğe geç

Afyon Ağrı Arası Kaç KM

Afyon Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle Afyon ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afyon Ağrı arası kaç km? Afyon Ağrı arası kaç saat? Afyon Ağrı yol tarifi? Afyon Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afyon ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

Afyon ili;

Ege bölgesinde yer alan Afyon ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Afyon ili yüzölçümü yaklaşık 14,237 km²dir. Afyon ilinin coğrafi konumu ise 38°39′06″Kuzey 30°40′12” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Afyon Ağrı Arası Kaç KM

Afyon Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1339 km’dir. Afyon Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1081 km’dir.

Afyon Ağrı Arası Kaç KM

Afyon Ağrı Arası Kaç Saat

Afyon Ağrı arası kaç saat; Afyon Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1339 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Afyon Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Afyon Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1081 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 56 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 57 dakika

Afyon Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Afyon Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1339 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 74 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 108 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Afyon Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Afyon Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Afyon’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afyon’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.