İçeriğe geç

Afşin Yol Tarifi

Kahramanmaraş Afşin yol tarifi; yazımızda öncelikle Afşin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Afşin’e nasıl gidilir? Afşin yol tarifi? Afşin yol haritası? Afşin İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Afşin İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş’ın ilçesi olan Afşin, Kahramanmaraş’ın yerleşim yerlerinden biridir. Afşin İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.502 km2’dir. Afşin ilçesinin rakımı ise 1.237 m olarak hesaplanmıştır. Afşin ilçesinin Kuzeyinde Sivas, doğusunda Elbistan, batısında Kayseri, Güneyinde ise Göksun ilçeleri bulunmaktadır. Afşin ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Afşin İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Afşin ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 80.447 nüfusa sahiptir.

Afşin İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Afşin Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Afşin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Afşin Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Afşin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Afşin’e Nasıl Gidilir? Afşin Yol Tarifi

Afşin’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Afşin’e gelebilirsiniz. Afşin karayolu ile Kahramanmaraş şehir merkezine 145 km, İstanbul’a yaklaşık 995 km, Ankara’ya yaklaşık 542 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.079 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kahramanmaraş Şehir Merkezinde yer alan Kahramanmaraş Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kahramanmaraş Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Afşin ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kahramanmaraş’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kahramanmaraş demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Afşin ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.