İçeriğe geç

Adıyaman Zonguldak Arası Kaç KM

Adıyaman Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Zonguldak arası kaç km? Adıyaman Zonguldak arası kaç saat? Adıyaman Zonguldak yol tarifi? Adıyaman Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Zonguldak Arası Kaç KM

Adıyaman Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 962 km’dir. Adıyaman Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 692 km’dir.

Adıyaman Zonguldak Arası Kaç KM

Adıyaman Zonguldak Arası Kaç Saat

Adıyaman Zonguldak arası kaç saat; Adıyaman Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 962 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 692 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 962 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 77 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.