İçeriğe geç

Adıyaman Yalova Arası Kaç KM

Adıyaman Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Yalova arası kaç km? Adıyaman Yalova arası kaç saat? Adıyaman Yalova yol tarifi? Adıyaman Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Yalova Arası Kaç KM

Adıyaman Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1100 km’dir. Adıyaman Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 840 km’dir.

Adıyaman Yalova Arası Kaç KM

Adıyaman Yalova Arası Kaç Saat

Adıyaman Yalova arası kaç saat; Adıyaman Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1100 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 14 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 840 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

14 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1100 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 61 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 89 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.