İçeriğe geç

Adıyaman Uşak Arası Kaç KM

Adıyaman Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Uşak arası kaç km? Adıyaman Uşak arası kaç saat? Adıyaman Uşak yol tarifi? Adıyaman Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Uşak Arası Kaç KM

Adıyaman Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1004 km’dir. Adıyaman Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 783 km’dir.

Adıyaman Uşak Arası Kaç KM

Adıyaman Uşak Arası Kaç Saat

Adıyaman Uşak arası kaç saat; Adıyaman Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1004 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 783 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1004 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 81 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.