İçeriğe geç

Adıyaman Tunceli Arası Kaç KM

Adıyaman Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Tunceli arası kaç km? Adıyaman Tunceli arası kaç saat? Adıyaman Tunceli yol tarifi? Adıyaman Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Tunceli Arası Kaç KM

Adıyaman Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 376 km’dir. Adıyaman Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 187 km’dir.

Adıyaman Tunceli Arası Kaç KM

Adıyaman Tunceli Arası Kaç Saat

Adıyaman Tunceli arası kaç saat; Adıyaman Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 376 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 187 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 376 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 31 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.