İçeriğe geç

Adıyaman Sivas Arası Kaç KM

Adıyaman Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Sivas arası kaç km? Adıyaman Sivas arası kaç saat? Adıyaman Sivas yol tarifi? Adıyaman Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir.Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Sivas Arası Kaç KM

Adıyaman Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 371 km’dir. Adıyaman Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 247 km’dir.

Adıyaman Sivas Arası Kaç KM

Adıyaman Sivas Arası Kaç Saat

Adıyaman Sivas arası kaç saat; Adıyaman Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 371 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 247 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 371 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.