İçeriğe geç

Adıyaman Şırnak Arası Kaç KM

Adıyaman Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Şırnak arası kaç km? Adıyaman Şırnak arası kaç saat? Adıyaman Şırnak yol tarifi? Adıyaman Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Şırnak Arası Kaç KM

Adıyaman Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 473 km’dir. Adıyaman Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 370 km’dir.

Adıyaman Şırnak Arası Kaç KM

Adıyaman Şırnak Arası Kaç Saat

Adıyaman Şırnak arası kaç saat; Adıyaman Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 473 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 370 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 473 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 27 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.