İçeriğe geç

Adıyaman Sinop Arası Kaç KM

Adıyaman Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Sinop arası kaç km? Adıyaman Sinop arası kaç saat? Adıyaman Sinop yol tarifi? Adıyaman Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Sinop Arası Kaç KM

Adıyaman Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 809 km’dir. Adıyaman Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 545 km’dir.

Adıyaman Sinop Arası Kaç KM

Adıyaman Sinop Arası Kaç Saat

Adıyaman Sinop arası kaç saat; Adıyaman Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 809 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 545 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 809 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.