İçeriğe geç

Adıyaman Siirt Arası Kaç KM

Adıyaman Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Siirt arası kaç km? Adıyaman Siirt arası kaç saat? Adıyaman Siirt yol tarifi? Adıyaman Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Siirt Arası Kaç KM

Adıyaman Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 392 km’dir. Adıyaman Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 323 km’dir.

Adıyaman Siirt Arası Kaç KM

Adıyaman Siirt Arası Kaç Saat

Adıyaman Siirt arası kaç saat; Adıyaman Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 392 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 323 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 392 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 32 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.