İçeriğe geç

Adıyaman Osmaniye Arası Kaç KM

Adıyaman Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Osmaniye arası kaç km? Adıyaman Osmaniye arası kaç saat? Adıyaman Osmaniye yol tarifi? Adıyaman Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Osmaniye Arası Kaç KM

Adıyaman Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 257 km’dir. Adıyaman Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 196 km’dir.

Adıyaman Osmaniye Arası Kaç KM

Adıyaman Osmaniye Arası Kaç Saat

Adıyaman Osmaniye arası kaç saat; Adıyaman Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 257 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 196 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 257 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.