İçeriğe geç

Adıyaman Niğde Arası Kaç KM

Adıyaman Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Niğde arası kaç km? Adıyaman Niğde arası kaç saat? Adıyaman Niğde yol tarifi? Adıyaman Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Niğde Arası Kaç KM

Adıyaman Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 504 km’dir. Adıyaman Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 318 km’dir.

Adıyaman Niğde Arası Kaç KM

Adıyaman Niğde Arası Kaç Saat

Adıyaman Niğde arası kaç saat; Adıyaman Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 504 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 318 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 504 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 41 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.