İçeriğe geç

Adıyaman Nevşehir Arası Kaç KM

Adıyaman Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Nevşehir arası kaç km? Adıyaman Nevşehir arası kaç saat? Adıyaman Nevşehir yol tarifi? Adıyaman Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Nevşehir Arası Kaç KM

Adıyaman Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 462 km’dir. Adıyaman Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 331 km’dir.

Adıyaman Nevşehir Arası Kaç KM

Adıyaman Nevşehir Arası Kaç Saat

Adıyaman Nevşehir arası kaç saat; Adıyaman Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 462 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 00 dakika sürmektedir. Adıyaman Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 00 dakika sürmektedir. Adıyaman Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 331 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 00 dakika

Otobüs ile;

6 saat 00 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 462 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.