İçeriğe geç

Adıyaman Muş Arası Kaç KM

Adıyaman Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Muş arası kaç km? Adıyaman Muş arası kaç saat? Adıyaman Muş yol tarifi? Adıyaman Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Muş Arası Kaç KM

Adıyaman Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 414 km’dir. Adıyaman Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 302 km’dir.

Adıyaman Muş Arası Kaç KM

Adıyaman Muş Arası Kaç Saat

Adıyaman Muş arası kaç saat; Adıyaman Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 414 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 302 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 414 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 34 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.