İçeriğe geç

Adıyaman Merkez Yol Tarifi

Adıyaman, Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Adıyaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman merkeze nasıl gidilir? Adıyaman yol tarifi? Adıyaman yol haritası? Adıyaman İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman Merkez İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman’ın ilçesi olan Adıyaman Merkez, Adıyaman’ın yerleşim yerlerinden biridir. Adıyaman Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.814 km2’dir. Adıyaman Merkez ilçesinin rakımı ise 701 m olarak hesaplanmıştır. Adıyaman Merkez ilinin Kuzeyinde Çelikhan, doğusunda ise Kahta, batısında Tut ve Besni, Güneyinde ise Gaziantep ilçeleri bulunmaktadır. Adıyaman Merkez ilçesi karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Adıyaman Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Adıyaman Merkez ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 308.915 nüfusa sahiptir.

Adıyaman İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Adıyaman Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Adıyaman Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman merkeze yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Adıyaman Merkez’e Nasıl Gidilir? Adıyaman Merkez Yol Tarifi

Adıyaman Merkez’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Adıyaman Merkez’e gelebilirsiniz. İstanbul’a yaklaşık 1.255 km, Ankara’ya yaklaşık 697 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.226 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Adıyaman Şehir Merkezinde yer alan Adıyaman Havalimanı’na gidebilirsiniz. Adıyaman Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Adıyaman Merkeze ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Adıyaman’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Adıyaman demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Adıyaman Merkez ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.