İçeriğe geç

Adıyaman Kütahya Arası Kaç KM

Adıyaman Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Kütahya arası kaç km? Adıyaman Kütahya arası kaç saat? Adıyaman Kütahya yol tarifi? Adıyaman Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Ege bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Kütahya Arası Kaç KM

Adıyaman Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 989 km’dir. Adıyaman Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 745 km’dir.

Adıyaman Kütahya Arası Kaç KM

Adıyaman Kütahya Arası Kaç Saat

Adıyaman Kütahya arası kaç saat; Adıyaman Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 989 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 745 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 989 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.