İçeriğe geç

Adıyaman Kırşehir Arası Kaç KM

Adıyaman Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Kırşehir arası kaç km? Adıyaman Kırşehir arası kaç saat? Adıyaman Kırşehir yol tarifi? Adıyaman Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Kırşehir Arası Kaç KM

Adıyaman Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 508 km’dir. Adıyaman Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 391 km’dir.

Adıyaman Kırşehir Arası Kaç KM

Adıyaman Kırşehir Arası Kaç Saat

Adıyaman Kırşehir arası kaç saat; Adıyaman Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 508 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 391 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 508 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 41 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.