İçeriğe geç

Adıyaman Kırıkkale Arası Kaç KM

Adıyaman Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Kırıkkale arası kaç km? Adıyaman Kırıkkale arası kaç saat? Adıyaman Kırıkkale yol tarifi? Adıyaman Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Kırıkkale Arası Kaç KM

Adıyaman Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 645 km’dir. Adıyaman Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 458 km’dir.

Adıyaman Kırıkkale Arası Kaç KM

Adıyaman Kırıkkale Arası Kaç Saat

Adıyaman Kırıkkale arası kaç saat; Adıyaman Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 645 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 458 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 645 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.