İçeriğe geç

Adıyaman Kilis Arası Kaç KM

Adıyaman Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Kilis arası kaç km? Adıyaman Kilis arası kaç saat? Adıyaman Kilis yol tarifi? Adıyaman Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Kilis Arası Kaç KM

Adıyaman Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 214 km’dir. Adıyaman Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 156 km’dir.

Adıyaman Kilis Arası Kaç KM

Adıyaman Kilis Arası Kaç Saat

Adıyaman Kilis arası kaç saat; Adıyaman Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 214 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 156 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 214 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 12 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 18 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.