İçeriğe geç

Kayseri Adıyaman Arası Kaç KM

Kayseri Adıyaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Adıyaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Adıyaman arası kaç km? Kayseri Adıyaman arası kaç saat? Kayseri Adıyaman yol tarifi? Kayseri Adıyaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Adıyaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Adıyaman Arası Kaç KM

Kayseri Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 411 km’dir. Kayseri Adıyaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 267 km’dir.

Kayseri Adıyaman Arası Kaç KM

Kayseri Adıyaman Arası Kaç Saat

Kayseri Adıyaman arası kaç saat; Kayseri Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 411 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Adıyaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Adıyaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 267 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Kayseri Adıyaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 411 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 23 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 33 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Adıyaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Adıyaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.