İçeriğe geç

Adıyaman Kastamonu Arası Kaç KM

Adıyaman Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Kastamonu arası kaç km? Adıyaman Kastamonu arası kaç saat? Adıyaman Kastamonu yol tarifi? Adıyaman Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Kastamonu Arası Kaç KM

Adıyaman Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 806 km’dir. Adıyaman Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 558 km’dir.

Adıyaman Kastamonu Arası Kaç KM

Adıyaman Kastamonu Arası Kaç Saat

Adıyaman Kastamonu arası kaç saat; Adıyaman Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 806 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 558 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 806 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.