İçeriğe geç

Adıyaman Kars Arası Kaç KM

Adıyaman Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Kars arası kaç km? Adıyaman Kars arası kaç saat? Adıyaman Kars yol tarifi? Adıyaman Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Kars Arası Kaç KM

Adıyaman Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 731 km’dir. Adıyaman Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 523 km’dir.

Adıyaman Kars Arası Kaç KM

Adıyaman Kars Arası Kaç Saat

Adıyaman Kars arası kaç saat; Adıyaman Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 731 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 523 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 731 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 59 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.