İçeriğe geç

Adıyaman Karaman Arası Kaç KM

Adıyaman Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Karaman arası kaç km? Adıyaman Karaman arası kaç saat? Adıyaman Karaman yol tarifi? Adıyaman Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Karaman Arası Kaç KM

Adıyaman Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 606 km’dir. Adıyaman Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 452 km’dir.

Adıyaman Karaman Arası Kaç KM

Adıyaman Karaman Arası Kaç Saat

Adıyaman Karaman arası kaç saat; Adıyaman Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 606 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 452 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 606 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.