İçeriğe geç

Adıyaman Karabük Arası Kaç KM

Adıyaman Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Karabük arası kaç km? Adıyaman Karabük arası kaç saat? Adıyaman Karabük yol tarifi? Adıyaman Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Karabük Arası Kaç KM

Adıyaman Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 840 km’dir. Adıyaman Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 618 km’dir.

Adıyaman Karabük Arası Kaç KM

Adıyaman Karabük Arası Kaç Saat

Adıyaman Karabük arası kaç saat; Adıyaman Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 840 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 618 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 840 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.