İçeriğe geç

Adıyaman Kahta Arası Kaç KM

Adıyaman Kahta arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Kahta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Kahta arası kaç km? Adıyaman Kahta arası kaç saat? Adıyaman Kahta yol tarifi? Adıyaman Kahta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Kahta İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ilinin yüzölçümü yaklaşık 7,644km2’dir.Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37° 45′ 49.1364” Kuzey ve 38° 16′ 38.1360”DoğuGPS koordinatlarıdır.

Kahta ilçesi;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kahtailçesinin yüzölçümü yaklaşık 1,274km2dir.Kahta ilçesinin coğrafi konumu ise 37° 47′ 12.8400” Kuzey ve 38° 37′ 8.4108” DoğuGPSkoordinatlarıdır.

Adıyaman Kahta Arası Kaç KM

Adıyaman Kahta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 30 km’dir.

Adıyaman Kahta Arası Kaç KM

Adıyaman Kahta Arası Kaç Saat

Adıyaman Kahta arası kaç saat; Adıyaman Kahta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 30 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 40 dakikasürmektedir. Adıyaman Kahta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

40 dakika

Otobüs ile;

1 saat 30 dakika

Adıyaman Kahta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Kahta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 30 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 2 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 3 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Kahta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Kahta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kahta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.