İçeriğe geç

Adıyaman Isparta Arası Kaç KM

Adıyaman Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Isparta arası kaç km? Adıyaman Isparta arası kaç saat? Adıyaman Isparta yol tarifi? Adıyaman Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Isparta Arası Kaç KM

Adıyaman Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 914 km’dir. Adıyaman Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 680 km’dir.

Adıyaman Isparta Arası Kaç KM

Adıyaman Isparta Arası Kaç Saat

Adıyaman Isparta arası kaç saat; Adıyaman Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 914 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 680 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 914 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 74 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adıyaman arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.