İçeriğe geç

Adıyaman Iğdır Arası Kaç KM

Adıyaman Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Iğdır arası kaç km? Adıyaman Iğdır arası kaç saat? Adıyaman Iğdır yol tarifi? Adıyaman Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Iğdır Arası Kaç KM

Adıyaman Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 742 km’dir. Adıyaman Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 555 km’dir.

Adıyaman Iğdır Arası Kaç KM

Adıyaman Iğdır Arası Kaç Saat

Adıyaman Iğdır arası kaç saat; Adıyaman Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 742 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 555 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 742 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 41 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 60 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adıyaman arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.