İçeriğe geç

Hatay Adıyaman Arası Kaç KM

Hatay Adıyaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Adıyaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Adıyaman arası kaç km?Hatay Adıyaman arası kaç saat? Hatay Adıyaman yol tarifi? Hatay Adıyaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Adıyaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hatay Adıyaman Arası Kaç KM

Hatay Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 288 km’dir. Hatay Adıyaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 229 km’dir.

Hatay Adıyaman Arası Kaç KM

Hatay Adıyaman Arası Kaç Saat

Hatay Adıyaman arası kaç saat; Hatay Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 288 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Adıyaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Hatay Adıyaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 229 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Hatay Adıyaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 288 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Adıyaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Adıyaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.