İçeriğe geç

Adıyaman Hakkari Arası Kaç KM

Adıyaman Hakkari arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Hakkari şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Hakkari arası kaç km? Adıyaman Hakkari arası kaç saat? Adıyaman Hakkari yol tarifi? Adıyaman Hakkari arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Hakkari İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hakkari ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkari ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkari ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkari ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Hakkari Arası Kaç KM

Adıyaman Hakkari arası mesafe karayolu ile yaklaşık 653 km’dir. Adıyaman Hakkari arası mesafe havayolu ile yaklaşık 484 km’dir.

Adıyaman Hakkari Arası Kaç KM

Adıyaman Hakkari Arası Kaç Saat

Adıyaman Hakkari arası kaç saat; Adıyaman Hakkari arası mesafe karayolu ile yaklaşık 653 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Hakkari arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Hakkari arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 484 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Hakkari Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Hakkari arası mesafe karayolu ile yaklaşık 653 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 53 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Hakkari Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Hakkari arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkari’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkari’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adıyaman arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.