İçeriğe geç

Adıyaman Gümüşhane Arası Kaç KM

Adıyaman Gümüşhane arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Gümüşhane şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Gümüşhane arası kaç km? Adıyaman Gümüşhane arası kaç saat? Adıyaman Gümüşhane yol tarifi? Adıyaman Gümüşhane arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Gümüşhane İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Gümüşhane Arası Kaç KM

Adıyaman Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 470 km’dir. Adıyaman Gümüşhane arası mesafe havayolu ile yaklaşık 294km’dir.

Adıyaman Gümüşhane Arası Kaç KM

Adıyaman Gümüşhane Arası Kaç Saat

Adıyaman Gümüşhane arası kaç saat; Adıyaman Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 470 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Gümüşhane arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Gümüşhane arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 294 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Gümüşhane Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 470 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Gümüşhane Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Gümüşhane arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.