İçeriğe geç

Adıyaman Giresun Arası Kaç KM

Adıyaman Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Giresun arası kaç km? Adıyaman Giresun arası kaç saat? Adıyaman Giresun yol tarifi? Adıyaman Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Giresun Arası Kaç KM

Adıyaman Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 596 km’dir. Adıyaman Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 352 km’dir.

Adıyaman Giresun Arası Kaç KM

Adıyaman Giresun Arası Kaç Saat

Adıyaman Giresun arası kaç saat; Adıyaman Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 596 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 352 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 596 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 48 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.