İçeriğe geç

Gaziantep Adıyaman Arası Kaç KM

Gaziantep Adıyaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Adıyaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Adıyaman arası kaç km?Gaziantep Adıyaman arası kaç saat? Gaziantep Adıyaman yol tarifi? Gaziantep Adıyaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Adıyaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Adıyaman Arası Kaç KM

Gaziantep Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 152 km’dir. Gaziantep Adıyaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 112 km’dir.

Gaziantep Adıyaman Arası Kaç KM

Gaziantep Adıyaman Arası Kaç Saat

Gaziantep Adıyaman arası kaç saat; Gaziantep Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 152 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Adıyaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Adıyaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 112 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Gaziantep Adıyaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 152 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 9 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 13 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Adıyaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Adıyaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.