İçeriğe geç

Erzurum Adıyaman Arası Kaç KM

Erzurum Adıyaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Adıyaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Adıyaman arası kaç km? Erzurum Adıyaman arası kaç saat? Erzurum Adıyaman yol tarifi? Erzurum Adıyaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Adıyaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS  koordinatlarıdır.

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Adıyaman Arası Kaç KM

Erzurum Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 527 km’dir. Erzurum Adıyaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 353 km’dir.

Erzurum Adıyaman Arası Kaç KM

Erzurum Adıyaman Arası Kaç Saat

Erzurum Adıyaman arası kaç saat; Erzurum Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 527 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Adıyaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Adıyaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 353 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Erzurum Adıyaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Adıyaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 527 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 29 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 43 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Adıyaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Adıyaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.