İçeriğe geç

Adıyaman Erzincan Arası Kaç KM

Adıyaman Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Erzincan arası kaç km? Adıyaman Erzincan arası kaç saat? Adıyaman Erzincan yol tarifi? Adıyaman Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Erzincan Arası Kaç KM

Adıyaman Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 445 km’dir. Adıyaman Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 245 km’dir.

Adıyaman Erzincan Arası Kaç KM

Adıyaman Erzincan Arası Kaç Saat

Adıyaman Erzincan arası kaç saat; Adıyaman Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 445 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 00 dakika sürmektedir. Adıyaman Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 00 dakika sürmektedir. Adıyaman Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 245 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 00 dakika

Otobüs ile;

6 saat 00 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 445 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 36 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.