İçeriğe geç

Adıyaman Elazığ Arası Kaç KM

Adıyaman Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Elazığ arası kaç km? Adıyaman Elazığ arası kaç saat? Adıyaman Elazığ yol tarifi? Adıyaman Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Elazığ Arası Kaç KM

Adıyaman Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 240 km’dir. Adıyaman Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 131 km’dir.

Adıyaman Elazığ Arası Kaç KM

Adıyaman Elazığ Arası Kaç Saat

Adıyaman Elazığ arası kaç saat; Adıyaman Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 240 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 131 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 240 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 20 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

İstanbul Adıyaman arası kaç km yazımızı okumak için tıklayınız.

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.