İçeriğe geç

Adıyaman Edirne Arası Kaç KM

Adıyaman Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Edirne arası kaç km? Adıyaman Edirne arası kaç saat? Adıyaman Edirne yol tarifi? Adıyaman Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Edirne Arası Kaç KM

Adıyaman Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1376 km’dir. Adıyaman Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1093 km’dir.

Adıyaman Edirne Arası Kaç KM

Adıyaman Edirne Arası Kaç Saat

Adıyaman Edirne arası kaç saat; Adıyaman Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1376 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1093 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1.45 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

1.45 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1376 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 76 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 111 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.