İçeriğe geç

Adıyaman Diyarbakır Arası Kaç KM

Adıyaman Diyarbakır arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Diyarbakır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Diyarbakır arası kaç km? Adıyaman Diyarbakır arası kaç saat? Adıyaman Diyarbakır yol tarifi? Adıyaman Diyarbakır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Diyarbakır İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Diyarbakır Arası Kaç KM

Adıyaman Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 207 km’dir. Adıyaman Diyarbakır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 171 km’dir.

Adıyaman Diyarbakır Arası Kaç KM

Adıyaman Diyarbakır Arası Kaç Saat

Adıyaman Diyarbakır arası kaç saat; Adıyaman Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 207 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Diyarbakır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Diyarbakır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 171 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Diyarbakır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Diyarbakır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 207 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 12 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 17 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Diyarbakır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Diyarbakır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.