İçeriğe geç

Adıyaman Denizli Arası Kaç KM

Adıyaman Denizli arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Denizli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Denizli arası kaç km? Adıyaman Denizli arası kaç saat? Adıyaman Denizli yol tarifi? Adıyaman Denizli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Denizli İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Denizli ili;

Ege bölgesinde yer alan Denizli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Denizli ili yüzölçümü yaklaşık 12.134 km2’dir. Denizli ilinin coğrafi konumu ise 37°46′24.3″K 29°5′12.9″D  GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Denizli Arası Kaç KM

Adıyaman Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1059 km’dir. Adıyaman Denizli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 808 km’dir.

Adıyaman Denizli Arası Kaç KM

Adıyaman Denizli Arası Kaç Saat

Adıyaman Denizli arası kaç saat; Adıyaman Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1059 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Denizli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Denizli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 808 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1.30 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Denizli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Denizli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1059 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 59 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 85 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Denizli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Denizli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Denizli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Denizli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.