İçeriğe geç

Adıyaman Çorum Arası Kaç KM

Adıyaman Çorum arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Çorum şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Çorum arası kaç km? Adıyaman Çorum arası kaç saat? Adıyaman Çorum yol tarifi? Adıyaman Çorum arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Çorum İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çorum ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Çorum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çorum ili yüzölçümü yaklaşık 12,820 km2’dir. Çorum ilinin coğrafi konumu ise 40.581°K 34.648°D GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Çorum Arası Kaç KM

Adıyaman Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 622 km’dir. Adıyaman Çorum arası mesafe havayolu ile yaklaşık 423 km’dir.

Adıyaman Çorum Arası Kaç KM

Adıyaman Çorum Arası Kaç Saat

Adıyaman Çorum arası kaç saat; Adıyaman Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 622 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 00 dakika sürmektedir. Adıyaman Çorum arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Çorum arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 423 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 00 dakika

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Çorum Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Çorum arası mesafe karayolu ile yaklaşık 622 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 50 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Çorum Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Çorum arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çorum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çorum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.