İçeriğe geç

Adıyaman Çankırı Arası Kaç KM

Adıyaman Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Adıyaman ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Adıyaman Çankırı arası kaç km? Adıyaman Çankırı arası kaç saat? Adıyaman Çankırı yol tarifi? Adıyaman Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Adıyaman ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Adıyaman ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Adıyaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Adıyaman ili yüzölçümü yaklaşık 7.337 km² dir. Adıyaman ilinin coğrafi konumu ise 37°48′02″Kuzey 38°18′19″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41ºK 32° 30′34ºD GPS koordinatlarıdır.

Adıyaman Çankırı Arası Kaç KM

Adıyaman Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 721km’dir. Adıyaman Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 512 km’dir.

Adıyaman Çankırı Arası Kaç KM

Adıyaman Çankırı Arası Kaç Saat

Adıyaman Çankırı arası kaç saat; Adıyaman Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 721 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 00 dakika sürmektedir. Adıyaman Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Adıyaman Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 512 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 00 dakika

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Tren ile;

Sefer bulunmamaktadır.

Adıyaman Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Adıyaman Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 721 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 58 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Adıyaman Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Adıyaman Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Adıyaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Adıyaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.